Balandžio 21 -22 dienomis Utenoje vyko Juventus krepšinio lygos finalinis etapas. Jame 3 - čiąją vietą iškovojo Giedraičių „Giedra“, trenerė Aldona Baranauskienė.
Giedraičių „Giedros“ komandos atstovas Edvinas Čaikauskas – naujasis „Juventus“ krepšinio lygos snaiperis.
Merginų taurės varžybose 2 – trąją vietą iškovojo Molėtų sporto centro auklėtinės, trenerė Ieva Vaicekauskienė.

Kovo 9-ąją Molėtų sporto centre vyko „Juventus“ krepšinio lygos III etapo rungtynės tarp Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos „Giedros“ (2-2) ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijos „Imam viršų“ (4-0) ekipų. Tris kėlinius komandos rungtyniavo taškas į tašką, o nugalėtojas išaiškėjo tik paskutiniajame ketvirtyje. Svarbią pergalę rezultatu 78:63 (14:25, 21:9, 17:15, 26:14) šventė svečiai iš Anykščių.
Rungtynes giedraitiškiai pradėjo užsivedę. Įspūdingai savo pagrindinį ginklą – taiklius tritaškius – išnaudojusi Giedraičių ekipa po pirmojo kėlinio buvo pabėgusi dviženkliu skirtumu – 25:14.
Vis dėlto antrajame ketvirtyje „Imam viršų“ sėkmingai išnaudojo pranašumą po krepšiu. Donatą Radžiūną kamuoliais maitinę anykštėnai ne tik išlygino rezultatą, bet prieš ilgąją pertrauką ilsėtis išėjo turėdami jau minimalią persvarą 35:34.
Trečiajame kėlinyje komandos keitėsi atakomis, tačiau įtikinamesnio pranašumo nepavyko įgyti niekam.
Paskutinysis ketvirtis prasidėjo anykštėnų spurtu. Donatui Radžiūnui karaliaujant po krepšiais, o pagrindiniams „Giedros“ žaidėjams surinkus po keturias asmenines pražangas, Giedraičių gynyba sugriuvo ir kelias minutes užpulti nesėkmingai bandę Molėtų rajono atstovai paleido pergalę iš rankų. Anykštėnai nugalėjo bei pratęsė laimėjimų seriją iki keturių iš eilės.
„Imam viršų“ komandai ši pergalė garantavo tiesioginį bilietą į pusfinalį. Priklausomai nuo paskutinio mačo su Utenos „Tūzais“ baigties paaiškės, su kurio ketvirtfinalio nugalėtojais anykštėnai kausis pusfinalyje. „Imam viršų“ bei „Tūzų“ (3-0) mačas kovo 27-ąją vyks Utenos Dauniškio gimnazijoje.
Giedraitiškiai kol kas įsitaisę trečioje pozicijoje. Kitą savaitę, kovo 16 dieną, įveikę Visagino „Verdenės“ (0-3) krepšininkus jie gali labiau sustiprinti pozicijas kovoje dėl III vietos.
„Giedra“: Juozas Jakutis 19, Daumantas Maišelis 16, Lukas Jasulis 13, Kazimieras Kozlovskis 9, Edvinas Čaikauskas 6.
„Imam viršų“: Donatas Radžiūnas 29, Benas Pociūnas 19, Gediminas Dubauskas 12, Rokas Pavilanskas ir Laurynas Čerškus po 8, Joris Repčys 2.

Šalies Futbolo federacija antrus metus organizuoja „Ladygolas“ varžybas. Norima sudominti mergaites sportu, populiarinti salės futbolo žaidimą. Šiais metais galėjo dalyvauti net trys mergaičių amžiaus grupės: šeštokės, aštuntokės, dešimtokės. Kovo 8 d. Utenoje vyko apskrities „Ladygolas“ varžybos, kuriose dalyvavo po penkias komandas kiekvienoje amžiaus grupėje. Mūsų rajoną atstovavo Molėtų progimnazijos „Mo-lėtukės“ (5-6 kl.), “Molėtukės” (7-8 kl.) ir Molėtų gimnazijos „Aukščiau nosį“ (9-10 kl.) komandos. Puikiai žaidė jauniausios molėtiškės, tai A. Umbrasaitė, I. Juodelytė, G. Putnaitė, E. Audėjūtė, G. Grainytė, E. Knezytė, K. Ignatjevaitė, S. Malinauskaitė, J. Zavoloko, kurios po atkaklios kovos laimėjo antrą vietą ir buvo apdovanotos taure, medaliais, diplomais, marškinėliais, kamuoliais. 7-8 klasių komanda “Molėtukės” irgi žaidė puikiai, bet burtai lėmė, kad pirmas varžybas reikėjo žaisti su uteniškėmis, kurios lanko futbolo treniruotes ir joms pralošta 0:2. Laimėta prieš Anykščių r. Troškūnų komandą 6:0 ir tai davė teisę žaisti dėl trečios vietos su visaginietėmis. 2:1 pralošta ir “Molėtukės” liko ketvirtos. Molėtų gimnazijos merginų komanda liko penkta. Visų komandų naudingiausios žaidėjos apdovanotos taurėmis. Naudingiausios molėtiškės buvo G. Putnaitė (Mo-lėtukės), J. Sakalauskaitė (Molėtukės), E. Kazielaitė (Aukščiau nosį). Po apdovanojimo visi ragavo gražų, skanų tortą “Ladygolas”.

Kovo 1 dieną Molėtų progimnazijos sporto salėje vyko: Molėtų rajono mokinių, mokyklų Drąsūs, stiprūs, vikrūs varžybos. Pradinių klasių grupėje dalyvavo dvi mokyklos: Alantos gimnazijos pradinukai ir Molėtų pradinės mokyklos auklėtiniai. Mokyklos varžėsi devyniose estafetėse. Susumavus rezultatus nugalėtojais tapo Alantos gimnazijos pradinukai, tačiau tiek Molėtų pradinės mokyklos komanda, tiek Alantos gimnazijos pradinukai į sekantį etapą pateko. Sekantis etapas vyks: Molėtų pradinės mokyklos komandai, kovo 4 dieną. Ukmergėje. Alantos gimnazijos pradinukams kovo 24 dieną. Ignalinoje. Vyresnio amžiaus grupėje zoninėse varžybose atstovaus Molėtų progimnazijos mokyklos komanda. Jiems zoninės varžybos vyks taipogi kovo 4 dieną. Ukmergėje. Foto Rezultatai

Vasario 26 d. Molėtų sporto centre vyko tradicinis merginų ir vaikinų krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Šis turnyras vyksta kasmet Molėtuose, Anykščiuose arba Musninkų miestelyje (Širvintų r.). Turnyre varžėsi Anykščių J. Biliūno, Širvintų r. Musninkų A. Petrulio gimnazijų ir Molėtų SC komandos, treniruojamos I. Vaicekauskienės ir M. Valkausko. Vaikinų krepšinio varžybose pirmą vietą iškovojo anykštėnai, antri buvo molėtiškiai, treti liko musninkiečiai. Merginų varžybose dėl pirmos vietos vyko atkakli kova tarp Musninkų gimnazijos ir Molėtų SC merginų. Tik paskutinę rungtynių minutę viešnios vienu tašku išplėšė pergalę. Tarp rungtynių vykusį baudų metimo konkursą laimėjo Molėtų SC auklėtiniai: G. Putnaitė ir M. Gurskas.

Vasario 7-ąją Molėtų sporto centre įvyko pirmosios šio sezono III etapo rungtynės, kuriose susitiko vietos „Giedra“ (0-1) ir svečiai iš Utenos – Dauniškio gimnazijos komanda „Tūzai“ (1-0). Po labai atkaklios kovos pergalę rezultatu 78:72 (22:12, 15:22, 19:21, 22:17) šventė uteniškiai ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę iš tiek pat galimų.
Rungtynes kovingiau pradėjo svečiai – jau po pirmojo kėlinio nukraujavę „Tūzai“ susikrovė solidžią persvarą – 12:22. Svečiams pirmajame ketvirtyje 12 taškų pelnė E. Pečiūra, 10 pridėjo M. Žvirblis.
Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai neleido uteniškiams pasprukti toliau, o atvirkščiai juos prisivijo. E. Čaikausko taiklūs tritaškiai leido molėtiškiams sumažinti atsilikimą, o antrąjį ketvirtį „Giedra“ laimėjo rezultatu 22:15.
Antroji rungtynių pusė tapo tikruoju desertu Molėtų sporto centre susirinkusiems krepšinio entuziastams. Abi ekipos demonstravo kokybišką krepšinį, o po trečiojo kėlinio svečiai turėjo vos vieno taško persvarą – 55:56.
Deja, bet audringai sirgalių palaikomiems „Giedros“ krepšininkams pratęsti antrajame ir trečiajame kėlinyje pradėto darbo nepavyko. Nors paskutiniajame kėlinyje Giedraičių ekipa buvo išsiveržusi į priekį, lemiamu momentu sėkmingiau sužaidė svečiai iš Utenos ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę šiame etape.
Jau vasario 13-ąją šių rungtynių nugalėtojai „Tūzai“ savų žiūrovų akivaizdoje susitiks su Visagino „Verdenės“ gimnazijos krepšininkais, kur sieks pratęsti savo pergalių seriją iki dviejų, o kovo 2-ąją „Giedra“ priims svečius iš Vidiškių.
„Giedra“: Edvinas Čaikauskas 26, Daumantas Maišelis 18, Kazimieras Kozlovskis 14, Juozas Jakutis 9, Lukas Jasulis 5.
„Tūzai“: Mantas Žvirblis 35, Edvinas Pečiūra 23, Aurimas Navadničėnas 17, Edvinas Kviklys 3.

Vasario 3 dieną, penktadieni Molėtų progimnazijos sporto salėje vyko rajono mokyklų, merginų futbolo varžybos „LADYGOLAS“. Vyriausioje grupėje 2000 m. g. dalyvavo dvi merginų komandos. Molėtų gimnazija “Aukščiau nosį“, Inturkės pagrindinė mokykla „ Inturkė“. Komandos žaidė taurės principu. Nugalėtojais tapo - Molėtų gimnazijos merginų komandą „Aukščiau nosį“. Jos savo varžovės įveikė abu kartus. 4 – 1 ir 1 – 0. Jaunesnių ir jauniausių grupėje dalyvavo tik progimnazijos merginos komandos. Jos sužaidė draugiškos rungtynes tarpusavyje. Komandos nugalėtojos buvo apdovatos prizais: diplomais, futbolo kamuoliais ir kelialapiu į sekanti etapą. Prizus įteikė Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edvinas Eimontas, legendinis futbolo treneris Benjeminas Zelkevičius, Utenos apskrities asociacijos prezidentas - Dainius Širvys, Molėtų kūno kultūros ir sporto centro direktorius - Kęstutis Vaicekauskas.

Sausio 30-ąją Molėtų r. Alantos gimnazijoje įvyko paskutinės „Juventus“ krepšinio lygos Molėtų II etapo rungtynės. Jas rezultatu 96:55 (22:21, 22:12, 33:12, 29:10) laimėjo svečiai iš Giedraičių, kurie ir iškovojo teisę atstovauti Molėtų rajonui tolimesniuose „Juventus“ krepšinio lygos etapuose.
Mačas prasidėjo lygiai – abi ekipos sėkmingai keitėsi taškais. Visgi po pirmojo kėlinio svečiai turėjo minimalų pranašumą – 22:21. Šeimininkų gretose per pirmąsias dešimt minučių pasižymėjo Arminas Tručinskas, pelnęs 12 taškų, „Giedros“ komandoje rezultatyviausias buvo Daumantas Maišelis su 13 taškų.
Visgi antrajame ketvirtyje traumą patyrė Alantos komandos kapitonas ir pagrindinis žaidėjas Arminas Tručinskas. Pasinaudoję tuo svečiai padidino persvarą iki 11 taškų – 43:34.
Nors trečiajame ketvirtyje kapitono netektį bandė kompensuoti Vaidas Stukas bei Marius Avlasevičius, sėkmingai atakavę iš toli, Giedraičių komandos jiems pavyti nepavyko, o nutolę svečiai šventė trečiąją pergalę iš eilės ir tapo Molėtų r. nugalėtojais.
Alantos gimnazijos komanda (0-4), „Juventus“ krepšinio lygos rajono rungtynėse nepasiekusi nė vienos pergalės, liko trečia. Giedraičių „Giedra“ (3-1) praėjusią savaitę revanšavosi Molėtų gimnazijos „Aušros vartams“ (3-1) už gruodžio pabaigoje patirtą pralaimėjimą ir pelnė teisę rungtyniauti čempionato III etape.
Pastaruosius keletą metų sėkmė šypsojosi Alantos gimnazijos komandai, kuri du sezonus iš eilės atstovavo Molėtų rajonui tarp šešių stipriausių regiono komandų. Deja, finaliniuose etapuose Molėtų rajono krepšininkams taip ir nepavyko iškovoti medalių – abu kartus jie liko ketvirti. „Giedros“ komanda šiame rajone laimėjo pirmąjį kartą.
Už organizuotumą ir pagalbą vykdant mokyklų kovas Molėtų r. „Juventus“ krepšinio lyga dėkoja Molėtų sporto centro kolektyvui, rajono gimnazijoms.
Alantos gimnazija: Arminas Tručinskas 14, Marius Avlasevičius 13, Kęstutis Udra ir Vaidas Stukas po 6, Modestas Bieliauskas 5, Viktoras Leščinskas 4, Osvaldas Ulenskas 3, Modestas Vilutis ir Justinas Pivoras po 2.
„Giedra“: Daumantas Maišelis 35, Edvinas Čaikauskas 18, Lukas Jasulis 17, Kazimieras Kozlovskis 16, Sigitas Kildišius 5, Robertas Bliznikas 3, Deividas Minkevičius 2.

Laisvės gynėjų dienos popietę Molėtų r. Alantos gimnazijoje prasidėjo antrasis Molėtų rajono etapo ratas, kur susitiko vietos Alanta gimnazija (0-3) ir „Aušros vartai“ (3-0). Po itin sėkmingos svečiams antrosios rungtynių pusės trečiąją pergalę rezultatu 97:62 (12:10, 24:21, 31:13, 30:18) į savo sąskaitą įsirašė „Aušros vartai“.
Rungtynes komandos pradėjo apylygiai ir po pirmojo ketvirčio svečiai pirmavo vos dviem taškas – 12:10. Antrajame kėlinyje abiejų komandų žaidėjai taikliau atakavo nuo tritaškio linijos ir kėlinį pabaigė rezultatyviau – 24:21.
Rungtynes į savo pusę svečiai perlaužė po ilgosios pertraukos – komandinį žaidimą žaidę „Aušros vartai“ pelnė 31 tašką ir kėlinį laimėjo triuškinamu rezultatu – 31:13. Paskutiniame rungtynių ketvirtyje šeimininkai sugrįžti į rungtynes nesugebėjo, o kamuolio komandos draugams negailėję Molėtų gimnazijos krepšininkai galingai užbaigė rungtynes ir užtikrintai išliko Molėtų rajono etapo lyderiais.
Likus vos dvejoms rungtynėms iki Molėtų rajono etapo pabaigos pirmoje turnyro lentelės vietoje užtikrintai pirmauja „Aušros vartai“ (3-0), antrąją vietą užima „Giedraičiai” (1-1), o visus šansus patekti į kitą etapą palaidoję Alantos gimnazijos krepšininkai užima trečiąją vietą (0-3). Molėtų rajone liko sužaisti vos dvejas rungtynės, kad paaiškėtų, kas molėtiškių garbę gins III lygos etape.
Alantos gimnazija: Arminas Tručinskas 42, Modestas Bieliauskas 7, Kęstutis Udra, Vaidas Stukas ir Justinas Pivoras po 3, Modestas Vilutis ir Osvaldas Ulenskas po 2.
„Aušros vartai“: Deimantas Mateika 22, Deividas Stankevičius ir Gustas Petkevičius po 15, Redas Šilinskas ir Mantas Ramonas po 9, Tomas Viburys ir Lukas Berdiajavas po 8, Eivydas Semėnas 5, Tomas Malinauskas 4, Vytenis Januškevičius 2.  http://juventuslyga.lt/2017/01/13/ausros-vartai-sutriuskino-alantos-gimnazija-ir-isirase-treciaja-pergale/

Gruodžio pabaigoje - sausio pradžioje per moksleivių žiemos atostogas vyko Molėtų rajono mokyklų „Juventus“ krepšinio lygos varžybos. Jose dalyvavo trys Molėtų rajono mokyklų komandos: Molėtų gimnazija „Aušros vartai“, Alantos gimnazija“ Alanta“ Giedraičių gimnazija „Giedra“. Molėtų rajone varžybos vykdomos dviejų ratų sistema. Po pirmojo rato lyderiais tapo „Aušros vartų“ komanda. Pirmose rungtynėse jie įveikė „Alanta“, rezultatu 58 – 48. Antrose rungtynėse po labai atkaklios kovos, panaikinę net 18 taškų deficitą įveikė “Giedra”, rezultatu 84 – 77. Antrą vietą užima “Giedra, patyrusi vieną pralaimėjimą ir iškovojusi pergalę. Giedraitiškiai rezultatu 97 – 78 įveikė „Alanta“. Antro rato rungtynės planuojamos vykdyti sausio mėnesį. Smulkesnę informaciją rasite: http://juventuslyga.lt/