2009/2010 m. Lietuvos jaunių vaikinų rankinio taurės varžybos

1/8

1/4

1/2

finalas

Š.m. spalio 15 – 16 dienomis vyko Lietuvos jaunių vaikinų (gim. 1991m.g. ir jaun.) rankinio taurės varžybų pirmasis etapas, 1/8 finalo. Šios varžybos vykdomos minuso sistema , komandos susitinka po du kartus (vienos rungtynės namuose , kitos išvykoje) ir laimėtoja patenka į kitą etapą. ¼ finalo vyks lapkričio 28-29d., ½ - gruodžio 12-13d., ir finalas sausio 9-10d.. Šiose varžybose pareiškė norą dalyvauti 17 komandų .Burtai pirmajame etape Molėtų SC jaunių komandai lėmė , kad jos varžovais bus Varėnos SM rankininkai.

Pirmose rungtynėse, kurios vyko Molėtuose, molėtiškiai vaikinai tik pirmojo kėlinio pradžioje leido varžovams pirmauti . Bet greitai susitvarkę su startiniu jauduliu perėmė inicyatyvą į savo rankas ir pradėjo pirmauti. Sužaidus pusę 1 kėlinio santykis buvo 8 : 5, o pasibaigus kėliniui komandas jau skyrė 5 taškai (16 :11). Antrajame kėlinyje Molėtų SC jaunių komanda neleido varžovams sumažinti skirtumo, nors ambicinga Varėnos komanda iki rungtynių pabaigos nenuleido rankų ir stengėsi žūt būt pakeisti žaidimo scenarijų. Rungtynės nebuvo labai lengvos , nors varžovai ir buvo nugalėti 33: 25.

Šiose rungtynėse vartus gerai saugojo A. Pelėda. Puolime nesulaikomas buvo komandos kapitonas, pelnes 11 įvarčių, po 5 įmetė L. Ivanauskas ir V. Barunovas, po 4 T. Maciulevičius ir D. Broga, 2 – M. Baranauskas ir po 1 V. Petkevičius ir M. Grigas. Gynyboje dar pasižymėjo V. Černiauskas.

Kitą dieną vyko atsakomosios rungtynės Varėnoje. Kad patekti į sekantį etapą Molėtų SC jaunių komandai galima buvo pralaimėti ne daugiau 8 įvarčiais. Visos rungtynės buvo labai emocingos ir permainingos. Pirmajame kėlinyje aikštelės šeimininkai , kaip ir reikėjo tikėtis,nuo pirmųjų minučių stengėsi greičiau didinti savo pranašumą, jie vienu metu net pirmavo 4 įvarčiais 12: 8, bet molėtiškiai parodė savo charakterį ,greitai ne tik sumažino pranašumą , bet ir besibaigiant kėliniui išlygino rezultatą 14 : 14. Antrajame kėlinyje mūsų vaikinai jau neleido varžovams susigražinti viltį laimėti šių rungtynių ir po truputi pradėjo perimti iniciatyvą į savo rankas. Antrojo kėlinio viduryje buvo pirmauta 25 : 21, kėlinio pabaigoje skirtumas jau siekė 6 įvarčius ir tik atsipalaidavus žaidėjams aikštelės šeimininkams pavyko sušvelninti rezultatą . Pasiekta pergalė ir varžovų aikštelėje 32 : 29.

Rungtynėse vėl vartus patikimai saugojo A. Pelėda. Puolime po 8 įvarčius pelnė M Šeškus ir V. Barunovas, 6 -T. Maciulevičius, 5 –L. Ivanauskas, po 2 D. Broga ir M. Baranauskas. Gynyboje gerai žaidė V. Urbonavičius, D. Gečys V. Petkevičius ir E. Prušinskas.

Molėtų SC jaunių rankinio komanda pateko į kitą etapą , kur jų jau laukia labai rimtas išbandymas, nes burtai lėmė , kad varžovai bus ,pernai metų Lietuvos jaunių rankinio pirmenybių čempionai, Šiaulių SM auklėtiniai.