Liepos 1 dieną, penktadienį , Molėtų miesto pliaže vyko paplūdimio tinklinio turnyras 4x4. Jame dalyvavo 12 komandų, tarp jų svečiai iš Utenos ir Vilniaus. Komandos burtu keliu buvo suskirstymo i keturis pogrupius. Pogrupiu nugalėjai pateko į pusfinalį. Į sekantį etapą pateko visos svečių komandos: „Naujokai“, „Pradinukai“, „4 Tankistai“, „New Team“. Pirmajame pusfinalyje intrigos nebuvo „4 Tankistai“ nesunkiai nugalėjo „Naujokus“ ir pateko į finalą. Kitame pusfinalyje susitiko; „Pradinukai“ ir „New Team“ kova buvo įdomi ir tik po atkaklios kovos į finalą pateko „New Team“. Finale tai pat intrigos nebuvo. Pirmąją vietą iškovojo „4 Tankistai“, antri liko „New Team“, treti“ Pradinukai“, ketvirti „Naujokai“. Komandos prizininkės buvo apdovanotos medaliais ir „Rapalos“ įsteigtais prizais. Rezultatai


                                       Į Molėtus grįžta „DRAKONŲ VALČIŲ“ LENKTYNĖS !!!
2016 m. liepos 1 d. penktadienį Molėtų miesto šventės metu organizuojamas pramoginis renginys molėtiškiams bei miesto svečiams – Drakonų valčių lenktynes.

                                                LENKTYNIŲ VIETA, EIGA IR LAIKAS

Lenktynės vyks 12 vietų Drakonų valtimis.
Komandą sudaro –10 irkluotojų, 1 vairininkas laivo gale ir 1 būgnininkas laivo priekyje (rekomenduojamas būgnininko svoris iki 60 kg arba lengviausias komandos narys).
Lenktynės vyks Pastovio ežere:
15:00 –17:00 Treniruotės, pasiplaukiojimai Pastovio ežere, ties centriniu miesto paplūdimiu.
17:00 -20:00 Varžybos, distancija apie 250 metrų. Lenktynių pradžios vieta ties miesto paplūdimiu, FINIŠAS ties krantine prie Skulptūrų parko.
Vienu metu lenktyniauja 2-3 komandos.
Fiksuojamas visų komandų trasos įveikimo laikas. Dvi greičiausiai distanciją įveikusios komandos dalyvauja finaliniame plaukime.
3 - 4 rezultatą parodžiusios komandos varžysis finaliniame plaukime dėl 3 vietos.
Drakonų valtimis, apdovanojimais ir kita reikalinga įranga pasirūpins lenktynių organizatorius. Jums belieka pasirūpinti gera nuotaika, suburti komandą!
Komandų registracija į varžybas vykdo Molėtų sporto centras:
El.p. sportas@moletai.lt, Tel. 8 383 51479,

   Birželio 15 d. miesto bibliotekoje vyko Molėtų sporto centro sportinio sezono pabaigimo šventė. Centro bendruomenę pasveikino ir sėkmės linkėjo Molėtų mero pavaduotojas Mindaugas Kildišius ir Lietuvos vyrų rankinio rinktinės narys, Klaipėdos "Dragūno" komandos vartininkas, buvęs centro auklėtinis Aistis Pažemeckas. Renginį gražiai pagyvino Molėtų menų mokyklos auklėtiniai Augustė Tūbaitė, Kotryna Burneikaitė ir Rokas Turkovas. Įvairiomis nominacijomis buvo apdovanoti: Rita Bimbirienė - "Metų pasiekimas", Deividas Matulis - "Metų talentas", Monika Bareikytė - "Metų spartuolis",
Marius Valkauskas - "Metų sugrįžimas", Viktorija Jančionytė - "Metų savanoris", Redas Šilinskas - "Metų seniūnas", Stepas Šanteriovas - "Metų trofėjus" ir Šarūnas Marčiulionis - "Metų rėmėjas". Trylikai auklėtinių baigusių tenisininko(1), krepšininko(6), rankininko(6) ugdymo programas buvo įteiki Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimai. Foto

    Gegužės 6 d., penktadienį, nuo 11 val. Molėtų progimnazijoje vyks „Norway grants“ projekto mokymai pas partnerius. Molėtų sporto centras ir dar 18 savivaldybių sporto įstaigos nuo 2015 m. rudens dalyvauja bendrame gebėjimų stiprinimo projekte su Lietuvos sporto universitetu ir partneriais iš Norvegijos. Kviečiame dalyvauti mokymuose - kūno kultūros, pradinių klasių mokytojus, mokyklų vadovus ir susipažinti su Norvegijos patirtimi organizuojant jaunimo sporto veiklą. Programa.

   Balandžio 30 d. Molėtų SC arenoje vyko merginų krepšinio turnyras, kuriame dalyvavo Molėtų sporto centro, buvusios sporto centro auklėtinės, Inturkės pagrindinės mokyklos merginų komandos. Turnyro nugalėtoja tapo buvusios SC auklėtinės, antros - SC krepšininkės, trečios - Inturkės pagrindinės mokyklos merginos. Naudingiausios žaidėjos išrinktos N. Krivičiūtė, S.Kostiušina, M. Bareikytė, E. Rameikaitė.


    Balandžio 21 d., ketvirtadienį, Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė išdalino 21 apdovanojimą sportui nusipelniusiems žmonėms – gimtadienius ir garbingus jubiliejus atšventusiems buvusiems sportininkams, olimpiečiams, nusipelniusiems treneriams, sporto organizatoriams, sporto organizacijų vadovams ir sporto žiniasklaidos atstovams. Tarp apdovanotų asmenų ir Molėtų sporto centro trenerė Rita Bimbirienė. Plačiau apie apdovanojimą žiūrėkite nuorodą.
http://www.ltok.lt/naujienos-ir-media/aktualijos/show/ltok-apdovanojimai-21-laureatui

    ANYKŠČIUOSE FINIŠAVO VI-OSIOS RYTŲ AUKŠTAITIJOS PIRMENYBĖS
VI- ųjų Rytų Aukštaitijos krepšinio pirmenybių Alauša taurei laimėti prizininkai:

1.UŽPALIAI
2.Molėtų sporto centras
3.Visagino sporto centras

    2016 metų balandžio 9-ąją Anykščiuose vyko finalinė šventė, išaiškinant nugalėtoją bei prizininkus. Pirmąkąrt čempionais tapo UŽPALIŲ komanda, didžiajame finale rezultatu 74:66 įveikusi Molėtų sporto centro komandą. Rungtynes iš pradžių geriau pradėjo molėtiškiai, kurie ir laimėjo pirmąjį kėlinuką rezultatu 19:17. Tačiau antrajame jau geriau žaidė užpalėnai ir į ilgąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 39:33 UŽPALIŲ naudai. Trečiajame pamažu skirtumas ėmė didėti ir jau 10 taškų priekyje UŽPALIŲ komanda. Tačiau dar niekas molėtiškiams neprarasta. Ir vis tik staigiu spurtu dar labiau didinamas pranašumas, net iki 17 taškų, ir, jau atrodė, kad UŽPALIAI pradeda švęsti pergalę. Seka Molėtų greita ataka, tritaškis, dar vienas tritaškis ir jau skirtumas tik 10 taškų, o , likus žaisti dar apie 1 minutę po dar vieno A.Žiuko tritaškio belieka 4 taškai. Tačiau pražangomis stabdomi užpalėnai, taikliai realizuoja baudos metimus ir švenčia pergalę 8 taškų skirtumu. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė T.Markevičius (21 taškas), po 12 taškų pelnė T.Kazickas, A.Kvietkauskas, T.Mackonis. Molėtų gretose J.Narušis pelnė 17 taškų, M.Valkauskas 12 taškų.
  Atkakli kova vyko ir mažajame finale, kur vietos Anykščių SC komanda nusileido Visagino sporto centrui 62:72. Tris kėliniu kova vyko taškas į tašką. Pirmavo tai vieni, tai kiti, tačiau likus žaisti apie 6 minutes, visaginiečiai išsiveržė į priekį 8 taškų skirtumu. Ir, atrodė, viskas atlikta pergalei pasiekti. Tačiau sekė 2 minučių atkarpa 10:0 šeimininkų naudai, ir anykštėnai jau priekyje. Po minutės pertraukėlės šaltus nervus parodė visaginietis M.Liepa, pataikęs 3 tritaškius metimus, anykštėnai užskubėjo pora atakų ir Visagino sporto centras išsaugojo iniciatyvą savo rankose, dar padidindamas pranašumą iki 10 taškų. Rezultatyviausiai Visagino komandoje žaidė M.Liepa, pelnęs 17 taškų, Romančenko 14 taškų. Anykščių komandoje T.Jodelis pelnė 17 taškų, Ž.Žiukas 15 taškų.
  Naudingiausias pirmenybių žaidėjas Tomas Markevičius (UŽPALIAI)
Rytų Aukštaitijos krepšinio teisėjų asociacija dėkoja turnyro mecenatui degalinių tinklui "Alauša", komandų rėmėjams, Anykščių sporto centrui už pagalbą, surengiant finalinę šventę.


    Gėlėmis ir gražiais palinkėjimais jubiliejaus proga auklėtiniai sveikino savo trenerę Ritą Bimbirienę. Penktadienio vakarą Molėtų sporto centro salėje vyko tradicinis, jau antrasis rankinio mini turnyras, kurį organizavo trenerė, sukviesdama esamus ir buvusius savo auklėtinius. Šiame renginyje dalyvavo 1996-97 m.g. merginų komanda, kuri jėgas rankinio aikštelėje išbandė su 2003-05 m.g. berniukų ir 2001-02 m.g. vaikinų komandomis. Vyrų mini turnyre dalyvavo daugkartinė Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių čempionatų prizininkė, dar vadinama „auksine“ - 1987-88 m.g. vaikinų komanda, Lietuvos jaunučių čempionato prizininkė – 1994 m.g. vaikinų , bei daugkartinė Lietuvos rankinio čempionatų dalyvė -1996 m.g. vaikinų komandos. Šiame turnyre nugalėjo 1994 m.g. komanda, antri liko 1996 m.g. , garbingą trečią vietą iškovojo 1987-88 m.g. vaikinai. Trenerė džiaugėsi auklėtinių dėmesiu, labai smagu kai tavęs nepamiršta, gerbia ir myli. Trenerė apgailestavo, jog nesusirinko pirmųjų laidų rankininkai, nes kai kurių yra nemačius, po mokyklos baigimo, bet tikisi susitikti sekančiame turnyre. Trenerė dėkoja visiems savo esamiems ir buvusiems auklėtiniams už dalyvavimą šiame renginyje, savo dabartiniams auklėtiniams už pagalbą organizuojant šias varžybas.

    Balandžio 9 d. Utenos arenoje įvyko „Juventus“ lygos merginų turnyras, kurio nugalėtojomis tapo
Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos krepšininkės. B. Siliūnienės vadovaujamos merginos pirmajame
mače 63:11 nepaliko jokių vilčių Molėtų sporto centro atstovėms, o antrajame – 52:26 įtikinamai
pranoko Molėtų rajono „Inturkės“ komandą.Utenos ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo
U.Kučinskaitė, rungtynėse su Molėtų sporto centro komanda pelniusi 32 taškus, o mače su
„Inturke“ surinkusi 17.Jai puikiai talkino E.Gasiulytė, kuri pirmame susitikime pelnė 10 taškų, ir
G.Trapnauskaitė, į „Inturkės“ krešį įmetusi 18.Antrąją vietą „Juventus“ krepšinio lygos merginų
varžybose užėmė V.Šičiūno treniruojamos Molėtų „Inturkės“ žaidėjos,
kurios sidabrinėse rungtynėse 27:26 po dramatiškos kovos palaužė Molėtų sporto centro
krepšininkes.„Inturkės“ komandoje labiausiai žibėjo S.Zelveraitė, į varžovių krepšį įmetusi 11
taškų. Molėtų sporto centrui daugiausiai taškų surinko D.Kiršlautė, kurios sąskaitoje – 10 taškų.Daugiau čia ir čia.

   ,,Juventus" lygos finalai   Jau prasidėjo balsavimas į „Juventus“ krepšinio lygos rinktinę, kuri balandžio 8 dienos vakare rungtyniaus prieš profesionalų „Juventus“ krepšinio klubą! Kviečiu palaikyti saviškius!
http://www.juventuslyga.lt/stars2016/

    Sekmadieni kovo 20 dieną, prasidėjo 2015/2016 m. Lietuvos vyrų rankinio čempionato I-osios lygos atkrintamosios varžybos jose susitiko Molėtų ”SK Molėtai“ ir Kauno „KTU“. Molėtiškiai savo grupėje užėmę trečiają vietą, o „KTU“ savo grupėje buvo antri, todėl jie buvo laikomi favoritais. Molėtiškiai nuo pat varžybų minučių išsiveržė į preikį ir turėjo iniciatyvą savo rankose. Pirmajį varžybų kėlinį jie laimėjo 7 taškų skirtumu. Antrajame varžybų kėlinyje „KTU rankininkai susikaupė, bandė perinti iniciatyvą į savo, tačiau puikiai žaidę molėtiškiai šventė pergalę 4 – taškų skirtumu ir sėrijoje iki dviejų pergalų isiveržė į priekį 1-0. Molėtiškių gretose puikiai žaidė Tomas Maciulevičius ir Martynas Lapinskas kurie atliko po 7 taiklius metimus, po 5 pridėjo Džiugas Grinys ir Karolis Antanavičius.

     Vasario 5 d. Molėtų sporto centro salėje vyko Rytų Aukštaitijos VII-tasis turas, kuriame susitiko Molėtų ir Anykščių sporto centro komandos. Šiose rungtynėse pasižymėjo abiejų komandų snaiperiai. Molėtų komanda rungtynėse pataikė 13 tritaškių metimų, varžovai iš Anykščių net 14, iš kurių 11 pataikė jų lyderis T. Juodelis. Rungtynių pabaigoje solidžiau sužaidę svečiai iškovojo pergalę. Molėtiškių gretose rezultatyviausi buvo Dovydas Verikas pelnęs 24 taškus, Marius Valkauskas - 10 , Mantas Petkevičius - 8. Svečių komandoje nesulaikomas buvo T. Juodelis pelnęs 40 taškų.

    „Juventus“ krepšinio lyga jau nuo pirmadienio (sausio 25 dienos) skelbia registracijos pradžią Molėtų rajone !
   Dėl dalyvavimo kiekvienoje iš Molėtų rajono bendrojo lavinimo įstaigų teirautis kviečiame kūno kultūros mokytojų. Registracijos vykdymą koordinuoja Molėtų sporto centras. Žaidėjai taip pat visada turi galimybę tiesiogiai susisiekti lygos elektroniniu paštu: juventusklyga@gmail.com. Registracija Molėtų rajone truks iki vasario 5 dienos. http://juventuslyga.lt/2016/01/23/nuo-pirmadienio-registracijos-pradzia-moletuose/

   Gruodžio 19 d. Molėtų sporto centro organizuotame šachmatų turnyre dalyvavo 16 dalyvių. Šios sporto šakos entuziastai varžėsi vyrų ir moterų grupėse. Tarp moterų šachmatininkių I vietą užėmė daugkartinė šio turnyro nugalėtoja Viktorija Valiulienė, II vietą užėmė dubingiškė Jolita Buinovec, o trečiosios vietos diplomas ir medalis įteikti Molėtų sporto centro trenerei Ingridai Šimulynienei. Vyrai šachmatininkai varžybas pradėjo dviejuose pogrupiuose. A pogrupyje rungėsi Bronius Zaboras, Vidas Lesnikauskas, Jonas Kraujelis, Liutauras Misevičius, dubingiškiai broliai Juozas ir Henrikas Lukšos. Burtai tris brolius iš Dubingių išskyrė, nes Vytautas Lukša pateko į B pogrupį, kuriame prie šachmatų lentų dar varžėsi Taurius Gulbinas, Gediminas Vilkickas, Edvardas Pacevičius, Vilus Karvelis, Audronis Kraujalis ir Robertas Buinovec. Iš pogrupių į finalą pateko keturi pajėgiausi šachmatininkai. Sužaidę finalinį ratą , diplomais ir medaliais buvo apdovanoti: I vietą iškovojęs ambraziškietis T. Gulbinas, II vietą užėmęs molėtiškis G. Vilkickas ir III – molėtiškis V. Lesnikauskas. Rezultatai
Lapkričio 28 d. šaškių varžybų rezultatai


   Regionų atstovai Norvegijoje įgytas sporto ir sveikatinimo žinias, pritaikys vietos bendruomenėse
  Aštuoniolikos Lietuvos savivaldybių sporto ir kultūros centrų atstovai grįžo iš beveik savaitę trukusios stažuotės Norvegijoje. Čia jie sėmėsi žinių, kaip sėkmingai vietos bendruomenių narius įtraukti į įvairias sporto ir sveikatinimo veiklas bei tokiu būdu gerinti jų gyvenimo kokybę. Šiame projekte dalyvauja ir Molėtų sporto centras. Su šios šalies sporto sistemos įpatybėmis susipažino Centro direktorius K. Vaicekauskas ir sveikatos priežiūros specialistė V. Bimbirienė.
Norvegija — viena iš Europos lyderių įgyvendinant regioninę sporto politiką, todėl jos gerąją patirtį aktualu pritaikyti Lietuvoje. Progą dalyvauti stažuotėje mūsų šalies atstovams suteikė Lietuvos sporto universiteto (LSU) vykdomas tarptautinis projektas „Lietuvos ir Norvegijos sporto švietimo srityje veikiančių institucijų bendradarbiavimo ir gebėjimų stiprinimas“. Projektą įgyvendina LSU, jame dalyvauja aštuoniolika Lietuvos rajonų bei miestų sporto ir kultūros centrų bei partneris iš užsienio – Norvegijos sporto mokslo mokykla.

Nuo mažų dienų norvegai mokomi atrasti darnų žmogaus ir gamtos pasaulį

Projekto dalyvių dienotvarkė Osle buvo intensyvi — kas dieną Lietuvos savivaldybių sporto ir kultūros centrų atstovai išklausydavo po kelis seminarus, dalyvavo diskusijose ir vyko apžiūrėti sporto klubų, bendruomenių centrų, stadionų bei kitos sporto infrastruktūros. Apie tai, kaip pratiškai įgyvendinamos visuomenės įtraukimo į sportą programos šioje šalyje paskaitas skaitė Norvegijos sporto mokslo mokyklos atstovai profesoriai Jostein Hallén, Gunn Engelsrud ir Sigmund Alfred Andersen. Pranešėjai akcentavo, kad Norvegijoje didelis dėmesys skiriamas fiziniam lavinimui ir švietimui gamtoje — norvegai mokomi gyventi darnoje su gamta, suprasti savo paskirtį šiame pasaulyje, išgyventi primityviomis sąlygomis. To vaikai mokomi nuo mažens — jie vedami į kelių dienų ar net savaičių žygius po miškus, parkus, kalnus bei pajūrį. Šios filosofijos esmė — jokio streso, skubėjimo ar lenktyniavimo, tiesiog būti gamtoje, ją pajausti. „Tradicinė norvegų šeimų fizinio aktyvumo veikla — pasivaikščiojimai mišku, taip pat kelių dienų žygiai gamtoje. Su savo sūnumis kiekvieną savaitgalį vykstame į tokius žygius, apsistojame stovyklavietėse, gaminame valgį, bendraujame. Žiemą išsiruošiame į žygius slidėmis. Kartais per dieną nučiuožiame net apie 50 kilometrų. Tokia veikla būdinga daugeliui norvegų šeimų“,- pasakojo dėstytojas Jostein Hallén. Profesorius projekto dalyvius pakvietė tokią veiklą išmėginti ir pakvietė į 6 kilometrų žygį po Oslo bendruomenės Frognerseter mišką.
Įvairių Norvegijos sporto organizacijų atstovai akcentavo, kad šioje šalyje didžiausias dėmesys skiriamas pajusti sportavimo džiaugsmą, o ne siekti pergalių ir rezultatų — vaikams nuo mažų dienų per sportą diegiamos tokios vertybės kaip pagarba vienas kitam ir bendruomeniškumas.

Bendruomenių sporto ir sveikatinimo pagrindas — savanorystė

Apie tai, kas būdinga Norvegijos sporto organizacijoms, kaip sporto ir sveikatinimo veikla organizuojama bei koks savanoriavimo vaidmuo joje pasakojo Norvegijos sporto federacijos komunikacijos vadovas Per Tøien. Norvegijos sporto ir sveikatinimo asociacijos direktorė Anne Thidemann dalijosi informacija apie Norvegijos sporto bei sveikatinimo sektorių. Kaip šis sektorius veikia praktikoje, projekto dalyviai galėjo pamatyti aplankę didžiausio Norvegijoje sporto ir sveikatinimo tinklo „Fresh Fitness“ klubą, taip pat treniruoklių salę „Sats ELIXIA“ bei pabendravę su čia dirbančiais asmeniniais treneriais, grupinių treniruoklių instruktoriais ir šių klubų lankytojais.
Ne vienas seminarus skaitęs lektorius įvardijo svarbią Norvegijos problemą, kuri labai aktuali ir mūsų šalyje — tai mažas paauglių fizinis aktyvumas. Vaikystėje norvegai beveik 100 procentu įgyvendina Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamas fizinio aktyvumo normas, tačiau paaugliai šioje šalyje savo neaktyvumu lenkia net 65—85 metų senjorus. Projekto lektorių teigimu, šią problemą daugiausia lemia naujosios technologijos, mat paaugliai, kaip ir Lietuvoje, daugiausia laiko praleidžia prie kompiuterių ir įvairių išmaniųjų įrenginių. Taigi didžiausias šalies iššūkis — pritraukti jaunimą į sportą, o 2016 metai Norvegijoje paskelbti jaunimo sporte metais.
Buvo įdomu sužinoti, kad apie 80 procentų Norvegijos trenerių dirba savanoriškais pagrindais. Dažniausiai vaikus treniruoja vieno iš sporto komandoje esančių vaikų tėvas, kuris savo laisvą laiką po pagrindinio darbo savanoriškai skiria tokiai veiklai. Trenerio darbas apmokamas dažniausiai tik profesionaliame sporte. Tai Lietuvos atstovams buvo sudėtinga suvokti, o štai apie 33 procentus visų norvegų dalyvauja sporto klubų savanorystėje. Savanorystė Norvegijoje turi labai senas tradicijas. Ši veikla žmonėms teikia pasididžiavimą, bendrumo jausmą, juos vienija veikla vardan bendro tikslo.
Kaip organizuojamas sportas mažesnių miestų bendruomenėse, kaip jose planuojami, finansuojami ir valdomi sporto kompleksai bei koks savivaldybių vaidmuo Norvegijos sveikatinimo srityje, projekto dalyviai sužinojo atvykę į 90 000 kvadratinių metrų dydžio Baerum miesto savivaldybės sporto kompleksą, kuriame yra ne tik futbolo, krepšinio, tinklinio bei treniruoklių salės, bet ir lengvosios atletikos maniežas. Vėliau buvo aplankytas šio miesto bendruomenės sporto klubas „Verk Hauger“, kuriame daugiausia sportuoja vaikai ir jaunimas, apžiūrėta jo infrastruktūra, o klubo vadovas Jarle Opsahl išsamiai papasakojo, kaip organizuojama tokių sporto klubų veikla.

Norvegijoje įgytas žinias projekto dalyviai pritaikys savo veikloje Lietuvoje

Grįžę iš mokymų, Norvegijoje įgytas žinias projekto dalyviai pritaikys savo veikloje ir perduos regionų įstaigoms, vykdančioms sporto bei sveikatinimo veiklą Lietuvoje.
Planuojama, kad gruodį ekspertai iš Norvegijos atvyks į Lietuvą. Norvegai vizitų po regionus metu ves teorinius mokymus ir praktinius užsiėmimus, taip pat demonstruos įvairią aktyviam laisvalaikiui bei sveikam gyvenimo būdui skirtą sporto įrangą. Regionuose dirbantys sporto treneriai ir sveikos gyvensenos specialistai bus apmokami dirbti su šia įranga, kad galėtų savo bendruomenių narius skatinti ne tik aktyviai gyventi, bet ir teisingai tai daryti, nekenkiant sveikatai.
Projektas vykdomas pagal programą „Gebėjimų stiprinimas ir institucinis valstybės, paramos gavėjos, ir Norvegijos viešųjų institucijų, vietos ir regioninės valdžios bendradarbiavimas“ ir yra finansuojamas iš Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų.

  Rugsėjo 22 d. gražią pavakarę dviratininkai ir šiaurietiško ėjimo mėgėjai susirinko į Molėtų paplūdimį. Būrys dviratininkų ir šiaurietiško ėjimo mėgėjų, apkeliavę gražiausias miesto apylinkes, susitiko sutartoje vietoje – prie Luokesų dvaro. Pirmieji čia atvyko dviratininkai, po jų – šiaurietiško ėjimo dalyviai. Visi pasivaišinę karšta arbata, aptarė įveiktą maršrutą, numatė ateityje siekti „Obuolių salą“ ir kitas lankytinas miesto vietoves. Šis renginys buvo skirtas Europos judriajai savaitei ir tądien minėtai Dienai be automobilio.

   Molėtų sporto centras dalyvaus LSU vykdomame tarptautiniame projekte su 18-kos Lietuvos savivaldybių atstovais, sporto ir sveikatinimo žinių semsis iš norvegų.
  Rugsėjo 23 dieną Kaune atidarymo renginiu prasidėjo Lietuvos sporto universiteto (LSU) vykdomas tarptautinis projektas „Lietuvos ir Norvegijos sporto švietimo srityje veikiančių institucijų bendradarbiavimo ir gebėjimų stiprinimas“. Projektą įgyvendina LSU, jame dalyvauja aštuoniolika partnerių iš Lietuvos – rajonų bei miestų sporto ir kultūros centrai – bei vienas partneris iš užsienio – Norvegijos sporto mokslo mokykla.
  Septynis mėnesius truksiančio projekto tikslas — perteikti Norvegijos institucijų gerąją patirtį ir žinias vykdant regioninės politikos tikslus sporto srityje Lietuvos miestų savivaldybėms ir įstaigoms, įgyvendinančioms regioninę sporto politiką.
  „Daugelio Lietuvos regionų plėtros planuose numatyta skatinti bendruomenines iniciatyvas, skirtas žmonių gyvenimo kokybės ir gyvenamosios aplinkos gerinimui, plėtoti kultūros ir sporto infrastruktūrą, gerinti paslaugų kokybę. Pagrindinė problema, su kuria susiduria regionai – mažas vietos gyventojų įsitraukimas į sporto veiklą, žemas vyresnio amžiaus asmenų aktyvumas, didelis jaunimo nusikalstamumo lygis. Pastarąsias problemas iš dalies padėtų spręsti vietos gyventojų užimtumo didinimas, o vienas iš būdų tai padaryti – įtraukti žmones į sporto veiklą. Norvegija — viena iš Europos lyderių gyventojų sporto ir sveikatinimo srityje, todėl dalyvavimas šiame projekte leis perimti gerąją šios šalies patirtį“,- pristatydamas projektą sakė jo vadovas Mindaugas Jozėnas.
  Projekte dalyvaujantys partneriai — Lietuvos sporto ir kultūros centrų atstovai — spalį vyks į šešių dienų stažuotę Norvegijoje, kur dalyvaus mokymuose. Dalyviai lankysis Norvegijos sporto klubuose, mokyklose, bendruomenės centruose, kur susipažins, kaip pratiškai yra įgyvendinamos visuomenės įtraukimo į sportą programos. Grįžę iš mokymų, įgytas žinias projekto dalyviai pritaikys savo veikloje ir perduos regiono įstaigoms, vykdančioms sporto bei sveikatinimo veiklą.
  Planuojama, kad lapkričio mėnesį ekspertai iš Norvegijos atvyks į Lietuvą vykdyti mokymus, kuriuose žinių semsis projekte dalyvaujančių institucijų atstovai. Norvegai vizitų po regionus metu ves teorinius mokymus ir praktinius užsiėmimus, taip pat demonstruos įvairią aktyviam laisvalaikiui bei sveikam gyvenimo būdui skirtą sporto įrangą. Regionuose dirbantys sporto treneriai ir sveikos gyvensenos specialistai bus apmokami dirbti su šia įranga, kad galėtų savo bendruomenių narius skatinti ne tik aktyviai gyventi, bet ir teisingai tai daryti, nekenkiant sveikatai.
  Vienas šio projekto uždavinių — parengti bendros studijų programos projektą ir rekomendacijas, kaip pritaikyti Norvegijos patirtį vietos sporto reikmėms. Sukurtas mokymų ir veiklos programas partneriai ir kitos įstaigos įdiegs savo regiono, miesto ar rajono sporto organizacijose (centruose ar mokykloje). Planuojama pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp LSU ir Norvegijos sporto mokslo mokyklos. Bendradarbiaudamos šios aukštosios mokyklos vykdys studentų mainus, sudarys galimybes studentams atlikti praktiką Norvegijoje ir stebėti, kaip šioje šalyje įgyvendinamos visuomenės įtraukimo į sveiką gyvenimą programos.
  Projektas vykdomas pagal programą „Gebėjimų stiprinimas ir institucinis valstybės, paramos gavėjos, ir Norvegijos viešųjų institucijų, vietos ir regioninės valdžios bendradarbiavimas“ ir yra finansuojamas iš Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų.   LSU informacija.

   „Juventus“ krepšinio lygos vadovai: prezidentas Paulius Čyvas ir valdybos pirmininkas Kasparas Mociūnas rugsėjo 23 d. lankėsi Molėtų sporto centre, kur dalyvavo bendradarbiavimo susitikime su šio rajono sporto centro direktoriumi Kęstučiu Vaicekausku bei kūno kultūros mokytojais. Susitikime buvo diskutuojama apie „Juventus“ krepšinio lygos ateitį Molėtuose, lygos vadovai supažindino mokytojus su būsimo sezono nuostatais, domėjosi komandų pajėgumu, teiravosi dėl galimybės prailginti antrąjį lygos etapą, padėkojo už bendradarbiavimą ir puikiai įgyvendintą praėjusio sezono čempionatą Molėtų rajone. Kaip teigė Molėtų sporto centro direktorius Kęstutis Vaicekauskas, praėjusiais metais panaikinus Moksleivių krepšinio lygos mokyklų čempionatą „Juventus“ krepšinio lyga tapo puikia galimybe mokiniams toliau varžytis tarpusavyje ne tik rajono, bet ir regiono lygiu. Praėjusiais metais lygos „Finalo šešete“ dalyvavusios Alantos gimnazijos komandos treneris bei šios bendrojo lavinimo mokyklos kūno kultūros mokytojas Vytautas Šerelis pasidalino puikiais įspūdžiais iš praėjusių metų šventės ir teigė, jog ne tik mokiniai, bet ir jis jau laukia netrukus startuosiančio čempionato. „Malonu, jog mus supranta ir šiltai priima ne tik Utenoje. Ilgai svarstėmė dėl šiųmečio lygos modelio, tačiau vieningai sutikome, jog regione krepšinio tradicijas reikia tęsti ir toks čempionatas Utenos regionui yra svarbus ir reikalingas. Esame pamaloninti, jog Molėtai, padedami šio rajono savivaldybės ir sporto centro, vėl aktyviai įsitrauks į lygos veiklą“ – susitikimo pabaigoje tolimesniu bendradarbiavimu pasidžiaugė „Juventus“ krepšinio lygos prezidentas Paulius Čyvas.

    Rugsėjo 10 d., Molėtų progimnazijoje buvo atidaryta universali imtynių salė. Joje galės treniruotis sambo, dziudo, karate, bushido sporto šakų atstovai. Įvairias veiklas galės rengti ir patalpų šeimininkai – Molėtų progimnazijos bendruomenė: organizuoti gimnastikos, aerobikos bei kitus šiuolaikinius kūno rengybos užsiėmimus. Šiuolaikiškai įrengtoje salėje patiestas ir 100 kvadratinių metrų dydžio specialus imtynių kilimas. Jau paruoštos patalpos sporto klubo įrengimui – tam numatytos ir moderniai įrengtos dvi salės bei naujos pagalbinės patalpos, kur netrukus bus atidarytas ir molėtiškių labai laukiamas treniruoklių sporto klubas. Tądien duris atvėrė ir antroji sporto bazė – tai pilnai atnaujinta sporto salė Molėtų mieste, pagalbinės, persirengimui ir prausimuisi skirtos, patalpos. Puikioje sporto salėje bus galima rengti krepšinio, rankinio, mažojo futbolo, tinklinio, teniso ir kitų sporto šakų pratybas ar varžybas bei kitus renginius. Naujomis sporto erdvėmis Molėtuose džiaugėsi ir aktyviai jungtis prie sporto mėgėjų bei sėkmingai sportuoti kvietė į šventę atvykę: Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius, stipriausias planetoje žmogus Žydrūnas Savickas, Molėtų rajono meras Stasys Žvinys, jo pavaduotojas Mindaugas Kildišius, Kultūros ir švietimo skyriaus vedėja Nijolė Kimbartienė, rekonstrukcijas atlikusių bendrovių vadovai, Sporto centro direktorius Kęstutis Vaicekauskas, treneriai, auklėtiniai, Molėtų progimnazijos ir gimnazijos vadovai, mokytojai ir mokiniai, kiti svečiai. Po sveikinimo kalbų, iškilmingų juostelių perkirpimų ir klebono mons. Kestučio Kazlausko sporto erdvių palaiminimo, susirinkusieji turėjo išskirtinę galimybę išvysti sambo, dziudo, karate, rankinio, krepšinio jaunųjų sportininkų parodomąją programą ir šokių klubo „Domino“ šokėjų elegantiškus judesius ant naujojo Sporto salės parketo.

    Rugsėjo 10 dieną, po statybų darbų Molėtuose atsiveria 2-vi atnaujintos ir įrengtos sporto erdvės. Molėtų progimnazijos patalpose bus atidaryta universali imtynių salė, kurioje galės treniruotis sambo, dziudo, karate, bushido sporto šakų atstovai, taip pat įvairias veiklas galės organizuoti šeimininkai – Progimnazija, čia galima organizuoti gimnastikos, aerobikos, kitus šiuolaikinius kūno rengybos užsiėmimus. Salė aprūpinta 100 kvadratinių metrų specialiu imtynių kilimu, kurį galima bus naudoti ir varžybų organizavimui.
  Antras sporto objektas – tai pilnai atnaujinta sporto salė, pagalbinės persirengimo ir prausimosi patalpos ir paruoštos patalpos sporto klubo įrengimui – tam numatytos 2 salės(100 ir 90 kv.m. salės) bei naujai įrengtos persirengimo ir higienos patalpos. Sporto salėje puikiose sąlygose galima bus vykdyti krepšinio, rankinio, mažojo futbolo, tinklinio, teniso ir kt. sporto šakų pratybas, varžybas ir kt. renginius. Neužilgo bus atidarytas molėtiškių labai laukiamas treniruoklių sporto klubas.
Kviečiame sporto centro bendruomenę, molėtiškius atvykti į atidarymą šių metų rugsėjo 10 d. 10 val. į Molėtų progimnaziją ir 11 val. į Molėtų sporto centrą(Statybininkų g. 9) ir pasidžiaugti naujomis sporto erdvėmis. Atidarius sales – kviečiame sportuoti.